BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 8557207
*
nr 855 7207
Ljusstakar
1 par, Pläter, 1800-tal, höjd: 26 cm
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 oktober 2013
kl 19:59:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/10 00:13:16
1
450 kr
26/10 11:36:58
2
500 kr
27/10 16:51:45
3
800 kr
28/10 17:59:19
4
700 kr
28/10 17:59:50
4
900 kr
28/10 19:48:24
3
Vinnande bud
28/10 19:54:12
4
1.100 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
1005 Ljusstakar
ett par, Sengustavianska, trä och mässing. Höjd: 2..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 20:16
-
9054 Ljusstake
Klong, "Gloria", mässing. Diameter: 42 cm, höjd: 4..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 18:06
-
2012 Nattljusstakar
Ett par, silver, DH&Co, 1839. Diameter: 14 cm, höj..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 20:13
*
Ljusstakar
nr 855 7207
Ljusstakar
1 par, Pläter, 1800-tal, höjd: 26 cm
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 oktober 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/10 00:13:16 | 1 | 450 kr |
26/10 11:36:58 | 2 | 500 kr |
27/10 16:51:45 | 3 | 800 kr |
28/10 17:59:19 | 4 | 700 kr |
28/10 17:59:50 | 4 | 900 kr |
28/10 19:48:24 | 3 | Vinnande bud |
28/10 19:54:12 | 4 | 1.100 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
1005 Ljusstakar
ett par, Sengustavianska, trä och mässing. Höjd: 2..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 20:16 -
9054 Ljusstake
Klong, "Gloria", mässing. Diameter: 42 cm, höjd: 4..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 18:06 -
2012 Nattljusstakar
Ett par, silver, DH&Co, 1839. Diameter: 14 cm, höj..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 20:13